Ilki je trofejo speljala Tina

T.L.
16. 3. 2017, 16.40
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 10.02

V Aspnu je osvojila v superveleslalomu drugo mesto, tretji mali kristalni globus pa ji ni uspelo osvojiti.

Ilka Štuhec

Pred Ilko Štuhec je bil zgodovinski trenutek: na zadnjem superveleslalomu v sezoni v Aspnu je bila glavna kandidatka za mali kristalni globus. Pred Tino Weirather je imela Ilka 15 točk prednosti.

Je pa Weiratherjeva zbrala vse moči in odlično opravila današnjo nalogo: v cilj na zadnjem superveleslalomu je pripeljala s prednostjo 74 stotink sekunde.

Ilka je zaostajala na progi za 9 stotink sekunde pred začetkom spodnjega dela proge. Ilka je prišla na 2. mesto, saj je za 35 stotink sekunde zaostala za Weiratherjevo. Kar je pomenilo, da je mali kristalni globus pripadel Weiratherjevi. Tino in Ilko bi namreč morala prehiteti še katera od smučark, da bi Ilka imela možnost osvojitve globusa. To pa se ni zgodilo.