Serie A: Sarma ubranil enajstmetrovko (video)

9. 11. 2014, 22.40
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.55

Italijanski prvoligaši so odigrali dvoboje enajstega kroga.

Vodilni Juventus je svojo nalogo opravil z odliko. V dvoboju s skromno Parmo je slavil kar s 7:0, pri tem pa so Llorente, Tevez in Morata zadeli po dvakrat, en zadetek je dosegel Lichtsteiner.

V derbiju dna sta se udarili 'slovenski' ekipi Chievo in Cesena. Uspešnejši so bili domačini, ki so v izdihljajih dvoboja zadeli za 2:1, kar je zadostovalo za drugo zmago v sezoni. Pri Chievu je Boštjan Cesar igral vseh 90 minut, Valter Birsa je igro zapustil po osemdesetih minutah, Dejan Lazarević pa je zmago svoje ekipe spremljal s klopi. Pri gostih je na klopi obsedel Luka Krajnc.

Srečanje Palerma in Udineseja se je končalo z izidom 1:1, Siniša Anđelković pa je v branilski vrsti sicilijanskega moštva igral od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga.

Fiorentina je zabeležila drugi zaporedni poraz. Tokrat jo je na njenem stadionu z 1:0 ugnal Napoli. Josip Iličić je nastopil v udarni enajsterici domačega moštva, igro je zapustil v 73. minuti. Jasmin Kurtić je srečanje spremljal s klopi.

Že v soboto je Milan oddelal izjemno težko gostovanje pri Sampdorii. V Genovi se je njegov niz brez prvenstvene zmage raztegnil na štiri tekme, vendar pa so varovanci Filippa Inzaghija domov vendarle odnesli vsaj točko. Bilo je 2:2.

Njegov mestni tekmec Inter pa je v zadnjem nedeljskem dvoboju samo remiziral (2:2) z Verono. Samir Handanović je bil eden od tragičnih junakov dvoboja, saj je v 52. minuti ubranil enajstmetrovko izkušenemu Luci Toniju. Najstrožja kazen je bila dosojena po Medelovem igranju z roko v kazenskem prostoru, zaradi katerega je dobil drugi rumeni karton in je moral predčasno končati tekmo, tako da so modro-črni skoraj cel drugi polčas igrali z igralcem manj. Sarma pa v 90. minuti ni uspel ustaviti Lopezovega strela, ki je prinesel delitev točk. Trener Walter Mazzarri, ki mu močno gori pod nogami, je priložnost za igro ponudil tudi Reneju Krhinu, ki je v igro vstopil v 64. minuti.

Roma ni imela težjega dela s Torinom, z visoko zmago (3:0) je ostala glavni zasledovalec vodilne stare dame.

11. krog italijanskega prvenstva

SASSUOLO - ATALANTA 0:0

SAMPDORIA - MILAN 2:2 (1:1)
0:1 El Shaarawy (10), 1:1 Okaka (45+1), 2:1 Eder (51), 2:2 Menez (65)

CAGLIARI - GENOA 1:1 (1:0)
1:0 Farias (16), 1:1 Rossettini (53, avtogol)

CHIEVO - CESENA 2:1 (0:0)
1:0 Pellisier (48), 1:1 Djurić (88), 2:1 Pellissier (90)

EMPOLI - LAZIO 2:1 (0:0)
1:0 Barba (52), 2:0 Maccarone (55), 2:1 Djordjević (66)

JUVENTUS - PARMA 7:0 (3:0)
1:0 Llorente (23), 2:0 Lichtsteiner (29), 3:0 Llorente (36), 4:0 Tevez (50), 5:0 Tevez (58), 6:0 Morata (76), 7:0 Morata (88)

PALERMO - UDINESE 1:1 (1:1)
0:1 Thereau (5), 1:1 Dybala (42, enajstmetrovka)

FIORENTINA - NAPOLI 0:1 (0:0)
0:1 Higuain (61)

ROMA - TORINO 3:0 (2:0)
1:0 Torosidis (8), 2:0 Keita (27), 3:0 Ljajić (58)

INTER - VERONA 2:2 (1:1)
0:1 Toni (10), 1:1 Icardi (18), 2:1 Icardi (48), 2:2 Lopez (90)