Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 21.05.2018 11:07:35

SKORAJDA ZGODOVINSKO: Olimpiji v Ljudskem vrtu uspelo nekaj, na kar so zmaji čakali DOLGIH 21 LET!

Nogometašem Olimpije je na zadnjem večnem derbiju v tej sezoni uspelo nekaj skorajda zgodovinskega.

Očitno je 21 let doba, po kateri pri Olimpiji padajo največji tabuji. V sezoni 2015/16 so zmaji osvojili prvi naslov državnega prvaka po 21 letih, v soboto se je prav tako prvič po 21 letih zgodilo, da je nogometaš Olimpije na ligaškem derbiju v Ljudskem vrtu zabil gol iz enajstmetrovke (vir: OptaŽabar). Ali natančneje: prekletstvo je trajalo natanko 7685 dni.

Pred Rokom Kronavetrom, ki je v soboto s strelom z bele točke premagal Jasmina Handanovića, je bil zadnji nogometaš ljubljanskega kluba, ki mu je uspel podoben "podvig", legendarni Samir Zulić. Pisal se je 4. maj 1997, ko se je pod Kalvarijo zbralo okrog 7000 gledalcev, in ti so videli kar, verjeli ali ne, sedem zadetkov! Na veselje domačih je deževalo predvsem v ljubljansko mrežo, Maribor je namreč slavil kar s 5:2! Že v prvem polčasu je padlo pet zadetkov, zadnjega je v 40. minuti prispeval prav Zulić, ki je z enajstih metrov matiral Marka Simeunovića.

Tedaj so sicer na derbiju igrali številni znani obrazi, barve domačih so branili tudi Matjaž Kek, Gregor Židan, Željko Milinović in Amir Karić, za goste so igrali Aleksander Knavs, Edmond Dosti, Suad Fileković, Muamer Vugdalić, Ilija Kitić