oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 06.04.2024 14:22:33

Škoda! Slovenkam ni uspelo zmagati, ampak ...

Slovenska ženska hokejska reprezentanca je na zadnji, peti tekmi svetovnega prvenstva divizije I (skupine B) v Rigi doživele tretji poraz, s 6:1 (2:0, 2:0, 2:1) so bile boljše Italijanke. Slovenke so ob treh porazih vpisale še dve zmagi, od tega eno po podaljšku in končale s petimi točkami.

Slovenske hokejistke so po uvodni zmagi proti Poljski s 4:1 nato izgubile proti Slovaški z 0:4. Po kazenskih strelih so ugnale domačinke Latvijke s 4:3, prvenstvo pa zaključile s porazoma proti Veliki Britaniji z 1:2 in današnjim visokim proti zahodnim sosedam.

Izbranke selektorja Boštjana Kosa so si kljub dvema porazoma ob koncu zagotovile obstanek v tej ravni tekmovanja. Poljakinje imajo na zadnjem, šestem mestu dve točki in čeprav jih danes kasneje še čaka tekma s Slovaško, Slovenk več ne morejo ujeti, saj imajo slabši medsebojni izkupiček.

Na vrhu skupine sta zaenkrat prav Slovaška, ki je letos v ta kakovostni razred prišla iz kakovostnejše skupine A, in Italija z devetimi točkami, a ima Slovaška lepo priložnost da si zagotovi povratek v konkurenco višje z zmago proti Poljakinjam. Zadnja tekma te skupine bo Velika Britanija - Latvija, v vsakem primeru pa bodo Slovenke končale na petem mestu.

Podobno kot proti Veliki Britaniji so tudi tokrat Slovenke bile v podrejenem položaju iz strelskega vidika (52:15). Italijanke so v prvi in drugi tretjini proti vratom Slovenk sprožile po 17 strelov, medtem ko jih je Slovenija skupaj zmogla devet, od tega le tri v drugi tretjini. Tudi v zadnji se razmerje strelov ni spreminjalo.

Italijanke so v uvodnih tretjinah dosegle po dva zadetka, Slovenke so ostale praznih rok. V vodstvo je Italijo sredi prve tretjine popeljala Anna Caumo, na 2:0 je pol minute pred koncem povišala Marta Mazzocchi. V drugi tretjini so Italijanke zadele dvakrat v razmaku dobre minute in povišale na 4:0, uspešni sta bili Rebecca Roccella in Carola Saletta.

V sklepni tretjini si je več priložnosti še naprej ustvarjala italijanska izbrana vrsta, a so Slovenke le prišle do prvega zadetka, ko je na 1:4 v 50. minuti znižala Arwen Nylaander. Vseeno pa so Slovenke popustile ob koncu in znova prejele dva hitra zadetka, ko so Italijanke po zaslugi Laure Lobis in Maddalene Bedont postavile končnih 6:1.