Cedevita Olimpija je državni prvak v kategoriji mladincev!

R.T.
17. 5. 2021, 10.15
Posodobljeno: 17. 5. 2021, 10.18

Košarkarji mladinske ekipe Cedevite Olimpije so postali državni prvaki. Na finalni tekmi zaključnega turnirja v Kranju so mladi Zmaji z 98:56 premagali novomeško Krko. Dan Duščak je bil izbran za najkoristnejšega igralca finalnega turnirja.

KK Cedevita Olimpija
Mladinski prvaki.

Cedevita Olimpija je v mladinski kategoriji osvojila prvi naslov državnega prvaka po sezoni 2014/15. Zanimivo, tudi takrat je finalni turnir potekal v kranjski Športni dvorani Planina, in tudi takrat so se mladi Zmaji v finalu pomerili z novomeško Krko, ki so jo 5. aprila 2014 premagali z 69:52. V nedeljo je semafor v kranjski športni dvorani kazal 98:56 v korist košarkarjev glavnega trenerja Boruta Fijavža.

Na svoji poti do naslova državnega prvaka so košarkarji mladinske ekipe v Kranju najprej v sredo v četrtfinalu z 81:70 premagali Terme Olimia Podčetrtek, nato v soboto v polfinalu z 68:60 ugnali Helios Suns, v finalu pa so prikazali precej bolj preprečljivo igro, kot na obeh začetnih obračunih, in Krko premagali zanesljivo, z 98:56.

Za Zmaje je največ točk dosegel Dan Duščak, in sicer 22. Sledila sta Luka Ščuka (19) in Žiga Daneu (16).

V najboljši peterki finalnega turnirja lahko najdemo Dana Duščaka in Luko Ščuko, mladi Duščak pa je bil izbran tudi za najkoristnejšega igralca finalnega turnirja. Dan je bil hkrati najboljši strelec finalnega turnirja, Ščuka je bil najboljši skakalec turnirja.

IZJAVE PO TEKMI:

Borut Fijavž, glavni trener KK Cedevita Olimpija U19A:

»Vsa čast fantom, ter seveda, obema fantoma iz članske ekipe, ki sta na finalni tekmi sprejela nekoliko drugačno vlogo, to pa je bilo izredno pomembno za naš ritem igre. Kapo dol vsem ekipam. Zmago podarjam babici moje žene, ki preživlja težke trenutke.«

Dan Duščak, igralec KK Cedevita Olimpija in najkoristnejši igralec finalnega turnirja:

»Čestitam fantom za dobro in borbeno igro. S trdo in hitro igro smo pokazali in dokazali, kdo je najboljši v Sloveniji. Pohvaliti želim vse soigralce, da so naju z Luko sprejeli. Ni bilo lahko, finalna tekma je bila šele naša peta skupna. Nismo veliko trenirali skupaj, in zares se jim želim zahvaliti, da so naju sprejeli in naju spremljali.«

Luka Ščuka, igralec KK Cedevita Olimpija:

»Občutki so fenomenalni. Vse pohvale fantom za čudovito igro, ki smo jo kazali skozi celoten turnir. Srečen sem, da smo s Cedevito Olimpijo osvojili naslov državnega prvaka.«

FINALNI TURNIR DRŽAVNEGA PRVENSTVA ZA FANTE U19

KRKA – CEDEVITA OLIMPIJA 56:98 (18:30, 10:21, 16:20, 12:27)

Cedevita Olimpija: Jovanović 6, Duščak 22 (5 skokov), Fajfar 5 (5 skokov), Jurkovič 9 (8 skokov), Ščuka 19 (10 skokov in 5 podaj), Mirković 2, Todorović 8, Jug 2, Doman Kotar 2, Daneu 16 (6 skokov), Đurkić 5, Kočevar 2 (7 skokov).

ČETRTFINALE

CEDEVITA OLIMPIJA A – TERME OLIMIA PODČETRTEK 81:70 (22:17, 16:24, 17:12, 26:17)

Cedevita Olimpija A: Mirkovič, Jovanović 5, Todorović 2, Duščak 29 (5 skokov, 5 asistenc), Jug, Kotar, Fajfar 10, Daneu 3, Jurković 19 (8 skokov), Đurkić 3 (6 skokov), Ščuka 10 (8 skokov), Kočevar.