Kriza

Saša Lendero se je že pripravila, da bo še bolj skromna

Eva Jandl
5. 8. 2020, 20.30
Deli članek:

Avtomobil Saše Lendero je še vedno pokopan pod drevesom, gasilci naj bi ga odstranili šele jutri. Saša se tolaži s tem, da so vsi živi in zdravi ter da so preživeli veliko vodno trombo.

Osebni arhiv
Saša in družina bodo na dopustu ostali še nekaj dni, kot so načrtovali.

Osebni arhiv
»Neurje je bilo izredno močno,« je dejala Saša. »Sosedje so se celo bali, da vrata ne bodo zdržala. Po zraku so leteli kosi streh, strešniki in drugo, na naš avto pa je padlo drevo. Škodo bomo ocenili jutri, ko bodo gasilci dvignili deblo,« je o napeti noči povedala Saša.

Marsikoga je stisnilo pri srcu, ko je videl zapis Saše Lendero, znane pevke in tudi v tujini znane avtorice glasbe, ki je pokazala fotografijo s počitnic v Umagu, kjer je njihov družinski avtomobil ostal pokopan pod drevesom. Sašo smo poklicali, kaj se je zgodilo. »Bila je pijavica, kot tukaj rečejo, vodna tromba oziroma hudo neurje. Mi smo vsi v redu, tako partner Miha Herzog kot hčerka Aria, bilo pa je zelo napeto. Avtomobil je še vedno pokopan pod drevesom, gasilci in policija bodo drevo z avtomobila dvignili jutri in tako bomo šele takrat lahko videli škodo,« je povedala Saša. »Potolažili smo se, da smo vsi v redu. Bilo je strašno neurje, potopilo je nekaj čolnov in jadrnico, gliser je vrglo na obalo, naokoli so leteli strešniki in vse skupaj bi se lahko končalo veliko bolj tragično. Sploh za tiste, ki so bili v kampu, če bi neurje v taki meri zajelo tudi njih.« Saša z družino preživlja dopust v hiši Mihovih staršev. »Nismo se videli vse od začetka karantene, zato bomo kljub temu dogodku ostali še naprej na dopustu.«

IMAVA TUDI SREČO

Koronavirus je posredno prizadel tudi Sašo in Miho, ki zadnja leta ustvarjata uspešnice za »šlager« zvezde v nemško govorečih deželah, kjer sta tudi zelo uspešna. Kriza v glasbeni industriji se seveda pozna tudi tam. »Psihično sva se že pripravila, da bomo še bolj skromni,« je dejala Saša. »Nemška vlada je pripravila pomoč za glasbeno panogo, pri nas tega še ni in upam, da bo. Zavedam se, da je treba reševati stanje na vseh področjih, a v glasbeni industriji vendarle dela veliko ljudi, ki so brez zaslužka že od marca. Midva imava srečo, saj sva vezana na avtorske honorarje, tudi na televizijo in radio, ter nisva odvisna le od 'živih' nastopov. Ne vemo, kaj se bo dogajalo v glasbeni industriji, zdaj lahko le čakamo.«