Njen nasvet v kriznih časih

Saša Einsiedler: »Ko sem se znašla brez službe, sama s petimi otroki ...«

Eva Jandl
5. 7. 2020, 07.44
Posodobljeno: 5. 7. 2020, 07.59
Deli članek:

Predavateljica leta Saša Einsiedler je z nami delila svojo osebno izkušnjo, kako je ohranila pozitivno samopodobo, ko je ostala sama in jo je bilo strah prihodnosti.

Revija Zarja Jana
Potencialov ne izkoristimo, ker mislimo, da nismo dovolj dobri, je prepričana.

Nekoč priljubljena televizijska voditeljica Saša Einsiedler je danes komunikacijska trenerka in po novem znova voditeljica, tokrat digitalne oddaje, v kateri ljudem pomaga pri financah. Sama ima namreč osebno izkušnjo, zaradi katere dobro ve, kako se počuti tisti, ki je izgubil delo ali pa je na čakanju, kar se je kot posledica koronske krize zgodilo številnim ljudem. Kaj svetuje, kako v takšnem položaju ohraniti pozitivno samopodobo, ostati optimističen?

»Ko sem se sama znašla brez službe, sama s petimi otroki, prestrašena in žalostna, sem vedela, da je najpomembnejše to, da se ne smilim sama sebi. In pa, da s pozicije strahu, v kateri sem bila, ne bom našla dobrega posla. Takrat je najpomembnejše in seveda tudi najtežje, da preusmeriš svojo pozornost k temu, kar imaš, kar je dobro in lepo. Doseči je treba, da se počutimo dobro, na glede na okoliščine. Potem se namreč zgodi čudež in pride dobra priložnost. No, takrat jo opazimo. Ko pa smo v krču strahu, ne vidimo drugega kot strahove, stiske, družimo se z ljudmi, ki so prav tako v slabi koži, ves čas premlevamo iste misli ... Iz tega se ne more roditi nič lepega, nič novega, dobrega,« opiše svojo izkušnjo. Njen nasvet? »Tudi če nas je strah prihodnosti, gremo lahko na sprehod v naravo, poslušamo ptičje petje, opazujemo oblake in se čudimo lepotam narave, vsemu temu bogastvu, ki je okrog nas. Lahko se objemamo z domačimi, lahko poslušamo motivacijske posnetke, beremo spodbudne knjige, si v mislih predstavljamo svojo idealno službo ... veliko dela imamo lahko, takšnega, ki nas bo popeljalo do dobrih rezultatov!«

Prepričani, da nismo dovolj dobri

Saša najraje govori o potencialih, zelo je tudi ponosna, da je postala predavateljica leta. »Najraje pa govorim o tem, koliko potencialov imamo v sebi, a jih večinoma ne izkoristimo zaradi prepričanja, da nismo dovolj dobri. Takšne teme me še posebej privlačijo; ne samo v podjetjih, kjer je na tone spečega potenciala pri zaposlenih, tudi na vseh ostalih življenjskih področjih je prostora še za celo vesolje!«