49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Dončič je kralj! Vsi se posebej pripravljajo na ...

0 19.09.2018 20:57:13

Pivovarji proti Mariboru malce zacelili rane po evropski klofuti

Branko Tamše
Rokometaši Celje Pivovarne Laško so v tekmi 3. kroga lige NLB premagali Maribor Branik s 36:28 (16:15).

Celje Pivovarna Laško - Maribor Branik 36:28 (16:15)

* Dvorana Zlatorog, gledalcev 250, sodnika: Leskovec (Celje) in Vidic (Ljubljana).
* Celje Pivovarna Laško: Vujović 3, Jurečič 1, Malus 1, Razgor 1, Ovniček, Marguč 8, Šarac 2, Grošelj 1, Nenadić 7 (3), Panjtar, Ferlin, Kodrin 5, Horžen, Makuc, Anić 3, Bećiri 4.
* Maribor Branik: Đurica, Žabič, Medved 4, Celminš 4, Marušič 2 (1), Štamic, Sok, Šol 2, Simonič, Jerenc 4, Velkavrh 4, Budja, Jerebie 2, Golik 1, Buneta 4, Štumpfl 1.
* Sedemmetrovke: Celje Pivovarna Laško 4 (3), Maribor Branik 1 (1).
* Izključitve: Celje Pivovarna Laško 4, Maribor Branik 6 minut.
* Rdeč karton: /.

Celjski rokometaši so v državnem prvenstvu vpisali še drugo zmago, z osmimi goli razlike so premagali Maribor in mu prizadejali prvi poraz v sezoni.

Slovenski prvaki so tekmo odprli z izidom 4:0, šele v šesti minuti so Mariborčani dosegli prvi gol na tekmi. V osmi minuti so domači prvič na tekmi povedli s petimi goli prednosti in gostujoči trener Marko Šibila je moral vzeti minuto odmora. Ta je nekoliko predramil njegove igralce, ki so hitro dosegli dva zaporedna gola, kar pa je "razjezilo" pivovarje. Ti so z delnim izidom 6:1 v 15. minuti vodili s 13:5, Šibila pa je klical nov "timeout".

Ko se je že zdelo, da imajo domačini vse niti v svojih rokah, so se jim v igro prikradle napake, ki so jih vijoličasti znali izkoristiti in v 25. minuti so se približali na 12:14, minuto odmora je bil prisiljen vzeti Branko Tamše. V 30. minuti so gosti izid prvič na tekmi izenačili (15:15), na odmor so z golom prednosti šli domači.

Po petih minutah igre v drugem polčasu so se Celjani spet odlepili (20:16), Mariborčani pa so v naslednjih štirih minutah znova našli pot do priključka (20:21). Nekoliko lažje so pivovarji zadihali v 49. minuti in pri izidu 28:23, v 55. minuti pri 31:24 pa je že bilo jasno, da bo prvi štajerski derbi v sezoni pripadel celjski ekipi.

Z osmimi goli je bil strelsko najbolj razpoložen Gal Marguč, enega manj je dal njegov soigralec pri Celju Draško Nenadić.

Celjani bodo v 4. krogu čez en teden gostovali v Ribnici, Mariborčani bodo tri dni kasneje gostovali v Škofji Loki.

Značke: rokomet, dp