Ž.K.
16. 1. 2023, 18.42
Posodobljeno: 16. 1. 2023, 20.37

Slovenci smo Francozom dali kar 31 golov, a kaj ko smo jih prejeli kar 35.

Slovenska rokometna reprezentanca tokrat ne more biti zadovoljna s prikazano igor v obrambi.

Slovenija : Francija 31:35

Slovenci so tekmovanje v predskupini na svetovnem prvenstvu v rokometu zaključili na drugem mestu. V zadnji tekmi so jih namreč precej lahko premagali aktualni svetovni prvaki Francozi. Slovenci so si že zelo hitro nabrali 5 golov zaostanka, a se ob polčasu Francozom približali le na dva gola. A upanje, da bi lahko resno ogrozili eno izmed najboljših svetovnih ekip se je hitro razblinilo, ko smo na začetku drugega polčasa popustili in si hitro nabrali 6 golov zaostanka. Šest minut pred koncem smo rezultat sicer zmanjšali na 4 gole zaostanka, tri minute do konca tudi zgolj na tri, pri 30:33, a kaj več kot to ni šlo in tekma se je zaključila z izidom 31:35.  Skozi tekmo so naši fantje izgubili 14 žog in tako favoriziranim Francozom močno olajšali delo. Najboljši slovenski igralec je bil Aleks Vlah, ki je dosegel 8 golov.

Slovenija se bo na prvi tekmi drugega kroga v sredo v Krakovo po vsej verjetnosti pomerila z reprezentanco Irana.