Slovenija in Poljska prijateljsko remizirali

G.G.
14. 11. 2016, 22.33
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 10.02

Reprezentanci Poljske in Slovenije sta na stadionu Miejski v mrzlem Wroclawu uspešno jesen zaključili z neodločenim rezultatom 1:1.

Grega Wernig / M24
Miha Mevlja je dosegel svoj prvi reprezentančni zadetek.

Obe reprezentanci sta v primerjavi z zadnjima kvalifikacijskima tekmama zaigrali v spremenjenih zasedbah. Poljaki so med drugim spočili prvega zvezdnika, napadalca Roberta Lewandowskega, v slovenskih vratih pa ni bilo Jana Oblaka.

V prvem polčasu je v 24. minuti Josip Iličić izvajal prosti strel z leve strani. Zavito žogo je dobro spremljal obrambni igralec Miha Mevlja in jo s prefinjenim udarcem usmeril v desni kot portugalskega vratarja Arturja Boruca.

V drugem delu so Poljaki pritisnili. V 80. minuti so domačini izenačili. Po prodoru Jakuba Blaszczykowskega, ki je v igro vstopil v 66. minuti, je žogo v mrežo potisnil Lukasz Teodorczyk.