Drugi zaporedni poraz za Union Olimpijo

STA/J.P.
5. 4. 2014, 21.00
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.54

Košarkarji Heliosa so v 4. krogu lige Telemach za prvaka premagali Union Olimpijo z 81:67 (22:11, 40:29, 57:47).

Nikola Miljković

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli drugi zaporedni poraz v ligi Telemach za prvaka, Helios pa je naporen teden - v sredo je v Domžalah gostovala in zmagala Krka - zaključil z odmevno, tretjo zmago.

Nov poraz in to z visoko razliko je za Union Olimpijo slab obet pred naslednjim krogom (9. 4.), ko bo v Stožicah gostovala Krka, Helios pa bo igral v Rogaški Slatini.

Pričakovati je bilo, da bodo Ljubljančani, ki so sredi tedna doma izgubili s Hopsi in bili zato s strani vodstva kluba tudi finančno kaznovani, v Domžalah pokazali pravi obraz, vendar temu ni bilo tako. Motivirani varovanci trenerja Zmaga Sagadina so od samega začetka narekovali ritem igre in vodili praktično vseh štirideset minut. Podatek, da je Union Olimpija v prvih desetih minutah zmogla komaj 11 točk in še to polovico s črte prostih metov, govori o njihovi slabi napadalni igri in očitno hudi krizi znotraj ekipe.

Tudi v nadaljevanju se podoba na parketu Komunalnega centra ni spremenila. Zeleno-beli so se tekmecu približali le sredi tretje četrtine (50:45), nato pa je Helios znova povišal vodstvo in prišel do zaslužene in pomembne zmage. Tekma je bila bolj ali manj dokončno odločena, ko so v 33. minuti Deividasu Gailiusu popustili živci in je moral ob tehnični osebni napaki ter izključitvi pod prho. Njegovo potezo je Helios kaznoval s šestimi točkami v enem napadu in vodstvom 67:53.

* Dvorana Komunalnega centra, gledalcev 1500, sodniki: Boltauzer, Petek (oba Maribor), Gajšek (Podčetrtek).
* Helios: Ponjavić 15 (5:6), Marić 5, Mahkovic 11 (2:4), Rebec 13 (5:6), Majstorović 3 (1:2), Radulović 11 (1:2), Morina 13, Hrovat 3, Boltić 4, Vončina 3.
* Union Olimpija: Rupnik 4 (4:4), Marinelli 6 (1:1), Joksimovič 3, Salin 20 (4:5), Murić 5 (1:2), Gailius 4 (2:3), Vladović 4 (2:2), Omić 19 (7:11), Stepheson 2.
* Prosti meti: Helios 14:20, Union Olimpija 21:30.
* Met za tri točke: Helios 9:21 (Morina 3, Rebec 2, Marić, Mahkovic, Hrovat, Vončina), Union Olimpija 4:17 (Salin 2, Marinelli, Joksimovič).
* Osebne napake: Helios 27, Union Olimpija 23.
* Pet osebnih: Radulović (40.).