Barcelona pometla z Dallas Mavericks

STA / S.R.
10. 10. 2012, 08.08
Posodobljeno: 9. 8. 2017, 09.52

Moštva iz lige NBA nadaljujejo s pripravljalnimi tekmami pred štartom sezone konec oktobra.

Prvaki lige NBA iz leta 2011, košarkarji Dallas Mavericks, so gostovali pri evropskemu prvaku 2010 FC Barceloni in gladko izgubili s 85:99.

Slovenski reprezentant v katalonskem dresu Erazem Lorbek tokrat ni imel svojega večera, saj je igral manj kot deset minut, v katerih je trikrat neuspešno vrgel na koš in zbral še tri skoke. Bolj razpoloženi so bili njegovi soigralci: Pete Mickael in Juan Carlos Navarro, ki sta dosegla po 19 točk, Nathan Jawai jih je zbral 13, Ante Tomić in Marcelinho Huertas pa po dvanajst.

Na drugi strani sta ob odsotnosti prvega zvezdnika Dallasa Nemca Dirka Nowitzkega, ki ni nastopil zaradi poškodbe kolena, največ točk dosegla njegov rojak Chris Kaman (15) in Darren Collison (14).

V ZDA je bilo odigranih še nekaj prijateljskih tekem. Med drugimi je nastopil še en slovenski reprezentant Beno Udrih. Ob zmagi Milwaukee Bucks nad Clevelandom (97:80) je igral manj kot minuto in dosegel tri točke od stoodstotnem metu.

Na ostalih prizoriščih je Chicago premagal Memphis z 92:88, New Orleans Hornets pa Charlotte Bobcats s 97:82.