Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 22.04.2018 16:31:51

Ormožanom mali finale v Ljutomeru

Nikola Miljković
Rokometaši ormoškega Jeruzalema so po zmagi nad Koprom 2013 z 32:28 (17:13) osvojili tretje mesto na zaključnem turnirju za pokal Slovenije v Ljutomeru. Finalna tekma med novomeško Krko in Celjem Pivovarno Laško se bo pričela ob 18. uri.

"Mali finale" sklepnega turnirja za slovenski pokal v Ljutomeru se je končal z zmagoslavjem ormoških rokometašev, ki so po hudem boju ukanili tekmece iz Kopra.

V obojestransko bojeviti predstavi - nekajkrat se je na igrišču pošteno zaiskrilo - so bili izbranci domačega trenerja Saša Praprotnika v vodstvu od prve do zadnje minute. V prvi polovici tekme so si najvišjo prednost priigrali v 27. minuti, ko so po golu Gala Cirarja povedli za sedem golov (17:10).

A Koprčani, ki so dan poprej v večerni tekmi morali priznati premoč Celjanom, se niso vdali, že pred odhodom na veliki odmor so naredili delni izid 3:0 in znižali na 13:17. Z dobro predstavo so nadaljevali tudi v začetku drugega polčasa in se v 38. minuti približali na gol zaostanka (18:19).

V zadnjih dvajsetih minutah se je na ljutomerskem parketu odvijal ogorčen boj za vsako žogo, v prelomnih trenutkih dvoboja pa so boljšo predstavo prikazali domači rokometaši in si v 58. minuti znova priigrali sedem golov prednosti (31:24).

V ormoški zasedbi je bil najbolj učinkovit Rok Žuran s 13 goli, v koprski pa Aleks Vlah s sedmimi zadetki.

Jeruzalem Ormož - Koper 2013 32:28 (17:13)

Ljutomer - ŠIC Ljutomer. 500 gledalcev. Sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).
Jeruzalem Ormož: Firšt-Šeruga, Balent, Čudič 3 (2), Krasnič, Žuran 13, Voljč, Hebar, T. Šulek, Kocbek, Šoštarič, Rajšp 1, Ozmec, Mesarič, Vujović 5, Cirar 6, Kavčič 4.
Koper 2013: Kocijančič, Postogna, Breznikar, Dolenc, Vlah 7, Krečič 5, Matijaševič 1 (1), Poklar, Moljk 3, Rapotec, Smolnik 3 (2), Sokolič 4, Guček, Marič 1, Planinc 4 (1), Bratkovič.
Sedemmetrovke: Jeruzalem Ormož 2 (2), Koper 2013 7 (4).
Izključitve: Jeruzalem Ormož 12, Koper 2013 6 minut.
Rdeča kartona: Kocbek (32.), Kralj (55.).

Značke: rokomet, pokal, slovenija