Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Nizozemska izključena iz finala Evrovizije 2024

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 28.04.2018 21:58:03

Celjani slavili in dobili še uslugo Krke

Rokometaši Urbanscape Loke so v tekmi 6. kroga končnice lige NLB (skupina od 1. do 6. mesta) izgubili proti Celju Pivovarni Laško s 24:28 (14:18).

Urbanscape Loka - Celje Pivovarna Laško 24:28 (14:18)
* Dvorana Poden, sodnika: Majer in Žitnik (oba Trebnje).
* Urbanscape Loka: Božnar, M. Vrbinc 1, Gartner 3, Dolenc, Kavčič 2, M. Jesenko, Juričan, Bradeško 5, Jeseničnik, Pipp 6, Bergant, A. Jesenko 5 (3), Plestenjak, Klemenčič, A. Vrbinc, Marinović 2.
* Celje Pivovarna Laško: Lesjak, Jurečič, Malus 4, Razgor 3 (1), Suholežnik, Marguč 7 (2), Grošelj 2, Panjtar, Žabič, Slišković 1, Mitrović, Makuc 2, Anić 2, Mačkovšek 6, Mlakar 1.
* Sedemmetrovke: Urbanscape Loka 4 (3), Celje Pivovarna Laško 3 (3).
* Izključitve: Urbanscape Loka 6, Celje Pivovarna Laško 6 minut.
* Rdeč karton: /.

Rokometaši iz Celja, ki so prejšnji konec tedna v Ljutomeru osvojil nov pokalni naslov, so upravičili vlogo favorita in se z dvema točkama vračajo iz Škofje Loke. Domačini so se sicer pokazali v lepi luči.

Celjani so imeli ves čas vajeti igre bolj ali manj v svojih rokah, do 24. minute pa je bila domača ekipa povsem enakovredna (11:11). Do odhoda na odmor so si izbranci Branka Tamšeta priigrali štiri gole prednosti. V 35. minuti so gosti povedli s +5, štiri minute kasneje so se še domači približali "le" na -3 (17:20), nato pa je igralcem Urbanscape Loke nekoliko pošla sapa, kar so njihovi tekmeci znali izkoristiti. V 49. minuti so Celjani po golu Domna Makuca povedli s 26:20, s štirimi ali petimi goli pa so vodili vse do konca.

Celjani bodo tekmo sedmega kroga igrali v petek proti Kopru, Škofjeločani pa dan kasneje proti Riko Ribnici.

Krka - Riko Ribnica 29:28 (15:13)
* Dvorana Marof, sodnika: Sok in Lah (oba Ormož).
* Krka: L. Rašo 6, Bevec, Didovič 2, Okleščen 7, Pršina, Tomić 1, Irman, Jakše 4, Udovč, D. Rašo, Papež 6 (3), Brajer, Matko, Ban 3, Klobčar.
* Riko Ribnica: Horvat, Fink 1, Vujačić 3, Henigman 9, Skušek 2, Koprivc, Pahulje 1, Nosan 5, Klarič, Kovačič 1, Kljun 1, Nosan 1, Batinič 4 (3), Perovšek, Setnikar, Košmrlj.
* Sedemmetrovke: Krka 4 (3), Riko Ribnica 5 (4).
* Izključitve: Krka 10, Riko Ribnica 10 minut.
* Rdeči karton: /.

Rokometaši iz Ribnice so na gostovanju pri Krki zapravili možnost, da bi se vsaj začasno povzpeli na prvo mesto, pa čeprav imajo v primerjavi s tekmeci iz Celja tekmo več. Novomeščani so bili večino tekme boljši, a so svojo priložnost za dve točki imeli tudi gosti.

Čeprav so tekmo precej bolje začeli Novomeščani, ki so v sedmi minuti vodili že s 6:1, se je tekma razpletla v zaključku drugega polčasu. Ribničani so se sicer že v zaključku prvega polčasa tekmecem približali le na gol zaostanka, v 39. minuti pa so spet zaostajali za tri (18:21). V 43. minuti sta bili ekipi prvič izenačeni (22:22), v 51. minuti pa je Peter Batinič gostom priigral prvo vodstvo na tekmi (26:25). Isti igralec je v 53. minuti zadel za 27:25, že v 54. minuti je bilo 27:27.

Nik Henigman, na koncu z devetimi goli najboljši strelec tekme, je zatem zadel za novo vodstvo Ribnice, Grega Okleščen je v 58. minuti izid izenačil, Leon Rašo pa je Krki spet priigral prednost. Gostujoči trener Siniša Markota je vzel minuto odmora, a se izid ni več spremenil.

Novomeščane v sedmem krogu čaka gostovanje v Velenju, Ribničane pa domači obračun z Urbanscape Loko. Obe tekmi bosta čez teden dni.