"lažna ameriška diplomacija"

Severna Koreja Bidnov pristop označila za sovražen

G.G./STA
2. 5. 2021, 08.33
Posodobljeno: 2. 5. 2021, 09.14
Deli članek:

Na Severno Korejo bi pozabili, če ne bi občasno zalučali rakete ali zagrozili ZDA. Zdaj so se lotili ameriškega predsednika Joeja Bidna.

Reuters
Tam, poglejte, kaže Kim Džong Un. Njegovi podaniki se zazrejo, nekateri beležijo voditeljeve pripombe, ki jih bodo študirali doma.

Obtožili so ga, da vodi sovražno politiko in zavrnili "lažno ameriško diplomacijo" glede severnokorejskega jedrskega programa. Kot se spodobi, so zagrozili še s posledicami.

Biden je v sredo v kongresu dejal, da se bo njegova administracija z varnostno grožnjo, ki jo predstavlja severnokorejski jedrski program, spoprijela "s pomočjo diplomacije in strogega odvračanja". Bela hiša pa je v petek pojasnila, da se ameriški predsednik zavzema za "realističen" diplomatski pristop.

Pjongjang je Bidnovo izjavo danes označil za "veliko napako". "Njegova izjava jasno odraža namero, da še naprej uveljavlja sovražno politiko do Severne Koreje, kot to počnejo ZDA že več kot pol stoletja," je v izjavi, ki jo je objavila državna tiskovna agencija KCNA, dejal predstavnik zunanjega ministrstva Kwon Jung Gun.

Kot je opozoril, Washington vztraja pri "zastareli politiki" iz obdobja hladne vojne. Ameriška diplomacija po njegovem služi za prikrivanje sovražnih dejanj, "odvračanje, ki ga oglašujejo, pa je le sredstvo za jedrsko grožnjo" Pjongjangu, je dodal.

Bela hiša je v petek sporočila, da njen cilj ostaja "popolna denuklearizacija Korejskega polotoka". Ameriška politika bo glede Severne Koreje vodila "usmerjen, praktičen in za diplomacijo odprt" pristop, je dejala tiskovna predstavnica Bele hiše Jen Psaki.