Mobilna verzija
03:04 19. avgust 2018

S.R./STA
0 Posodobljeno: 23:04 / 26.5.2018

Real Madrid je s 3:1 premagal Liverpool in trinajstič osvojil nogometno ligo prvakov.

real madrid

Finale lige prvakov. Foto: Reuters

Real Madrid je v Kijevu prišel do tretjega zaporednega naslova in četrtega v petih sezonah lige prvakov ter skupno 13. v zgodovini kluba. Junak tekme je bil rezervist Gareth Bale z dvema goloma. Trener Madridčanov Zinedine Zidane je ob tem postal prvi trener s tremi zaporednimi zmagami v najelitnejšem klubskem tekmovanju na stari celini.

Liverpool ostaja pri petih zmagah v ligi prvakov, v finalu je zaigral prvič po letu 2007.

Angleži so tekmo odprli zelo podjetno. Žogo so imeli več v svojih nogah in Real je bil v podrejenem položaju. Po desetih minutah mu je uspelo vzpostaviti ravnotežje, prvi nekoliko nevarnejši strel na tekmi je uspel prav izbrancem Zidana. Cristiano Ronaldo je v 15. minuti udaril čez gol. Najbolj nevarno akcijo v prvem polčasu so v 23. minuti sestavili Liverpoolčani. Andy Robertson je z leve strani podal v kazenski prostor, strel Roberta Firmina je ustavila španska obramba, odbita žoga pa je prišla do Trenta Alexandra-Arnolda, ta je po njej močno udaril, Keylor Navas pa se je izkazal z obrambo.

Mo Salah

Salah je moral igro zapistiti že po slabe pol ure igre. Foto: Reuters

Po slabe pol ure igre je sledil prvi šok. Na tleh se je v bolečinah znašel prvi zvezdnik Liverpoola Mohamed Salah, ki se je po posredovanju zdravniške službe vrnil na igrišče, toda le nekaj trenutkov kasneje je bil znova na tleh, v solzah, in bilo je jasno, da je zanj tekme konec. Dobrih pet minut kasneje je bil v solzah Dani Carvajal, ki je prav tako staknil poškodbo in tudi on je moral zapustiti igrišče.

V 43. minuti se je mreža Liverpoola zatresla. Po strelu Cristiano Ronalda in obrambi Lorisa Kariusa je žogo v gol potisnil Karim Benzema, srbski sodniki so zadetek razveljavili zaradi prepovedanega položaja. V 45. minuti so bili Španci spet nevarni, rezervist Nacho je zaključil akcijo, zadel pa zunanji del mreže. Real je bil vse nevarnejši, že v sodniškem dodatku je Benzema z razdalje žogo poslal mimo gola. V 48. minuti se je zatresla prečka Liverpoolovega gola, potem ko je do zaključnega strela prišel Isco

loris karius

Loris Karius Foto: Reuters

Tri minute kasneje je kasneje so Španci zadeli, zadetek pa je bil precej nenavaden. Po globinski podaji Reala je Karius žogo že ujel, skušal jo je vrniti v igro enemu od soigralcev, Benzema pa je iztegnil nogo in okroglo usnje preusmeril v gol. Angleži so zahtevali razveljavitev gola zaradi oviranja francoskega napadalca nemškega vratarja, toda srbski sodniki so zadetek priznali.

Veselje Reala je bilo kratko. V 55. minuti je James Milner izvajal kot, Dejan Lovren je dobil skok, Mane pa je bil dovolj hiter, da je podstavil nogo in žogo preusmeril v gol.

V 61. minuti se je Karius izkazal z obrambo, ko je odbil nevaren strel Isca. Brez moči je bil v 64. minuti, ko je Marcelovo podajo z leve strani za njegov hrbet spravil rezervist Gareth Bale. Valižan je v igro vstopil v 61. minuti, zabil pa je s škarjicami.

V 70. minuti je Angleže do novega izenačenja ločila vratnica, žogo je vanjo poslal Sadio Mane. Liverpool je vse več stavil na napad, v 82. minuti je bil spet na preizkušnji Karius. Bale je atraktivno podal, Benzema je zaključil akcijo, nemški vratar je bil na mestu.

Nov spodrsljaj si je Karius privoščil v 84. minuti, ko je z velike razdalje streljal Bale, Liverpoolov čuvaj mreže pa je žogo ob slabem posredovanju spustil v gol. Tretji gol je Angležem povsem vzel voljo.