Lanišek dolgo čakal, nato skočil tik pod vrh

S.R./STA
16. 3. 2023, 18.28
Posodobljeno: 16. 3. 2023, 18.44

Anže Lanišek je v Lillehammerju priskakal do drugega mesta. Zmaga je odšla v roke Dawidu Kubackemu.

Anže Lanišek

Poljak Dawid Kubacki (283,1 točke) je zmagovalec tekme smučarskih skakalcev za svetovni pokal in norveško turnejo v Lillehammerju. Drugo mesto je zasedel najboljši Slovenec Anže Lanišek (275,7), tretji pa je bil Avstrijec Daniel Tschofenig (273,9). Točke za svetovni pokal so prejeli še štirje Slovenci.

Lanišek je bil po prvi seriji drugi za Tschofenigom, v finalni seriji pa je moral ob vse močnejšem vetru dolgo čakati na drugi nastop. Ko je le dobil zeleno luč, je skočil 136 m in si z drugim mestom zagotovil 13. stopničke v sezoni in skupno 26. v karieri.

Timi Zajc (237,3) se po sredinih kvalifikacijah in tretjem mestu tokrat ni najbolje znašel. Zasedel je 13. mesto, potem ko je bil po prvem skoku 15. Rok Masle (219,7) je v finalu skočil nekoliko slabše in izgubil tri mesta. Vseeno je z 21. mestom izenačil svojo najboljšo uvrstitev v svetovnem pokalu.

Žiga Jelar (210,8) je v finalu pridobil pet mest in bil 24., medtem ko je Lovro Kos (165,9) s 23. padel na 30. in osvojil eno točko za svetovni pokal.

Brez točk je ostal Domen Prevc (47,3), ki je s ponesrečenim skokom končal na dnu uvrščenih na 48. mestu.