Tina Šutej s porezano roko v skoku s palico osvojila bron

M. T. V./STA
17. 8. 2022, 22.24
Posodobljeno: 17. 8. 2022, 22.28

Nova medalja za Slovenijo na evropskem prvenstvu v Münchnu – in to kljub atletinjini poškodbi pri ogrevanju.

Tina Šutej

Tina Šutej je kljub poškodbi na evropskem prvenstvu v atletiki v Münchnu v finalu skoka s palico osvojila bronasto medaljo s 4,75 metri preskočene višine in osvojila deveto slovensko medaljo na prvenstvih stare celine.

Triintridesetletna Celjanka je imela veliko smolo na ogrevanju, porezala si je desno odrivno roko in jo imela vso krvavo. S povito roko je kljub vsemu izjemno nastopila, ter se približala svojemu slovenskemu rekordu na prostem 4,76 metrov, ki ga je dosegla 11. septembra lani v Ljubljani. Absolutni rekord, 4,80 m, je preskočila 5. marca letos v dvorani v francoskem Rouenu. Diplomirana biologinja je bila na lanskih olimpijskih igrah v Tokiu peta.

Zlato je osvojila Finka Wilma Murto, ki je s 4,80 metri za kar osem centimetrov izboljšala državni rekord, drugo mesto pa je pripadlo Grkinji Aikaterini Stefanidi.