Prvi je vest o smrti Lovra Šturma objavil novinar televizije Nova24 Luka Svetina.

Lovro Šturm je bil v javnosti najbolj znan kot minister v dveh vladah. Med 7. junijem in 30. novembrom 2000 je bil minister za šolstvo in šport v času Bajukove vlade. Med 3. decembrom 2004 in 21. novembrom 2008 pa je bil njegov pravosodni resor. Od novembra 2011 do januarja 2016 je bil predsednik Zbora za republiko.

Rodil se je 19. maja 1938, leta 1966 pa je doktoriral na ljubljanski pravni fakulteti. Med letoma 1990 in 1998 je bil sodnik ustavnega sodišča, med letoma 1997 in 1998 tudi njegov predsednik.

Bil je tudi zaslužni profesor ljubljanske univerze in direktor Inštituta za pravo človekovih pravic. Deloval je tudi v mednarodnih organizacijah, med drugim v OECD in ZN.

Bil je avtor številnih knjig in člankov. Njegovi najpomembnejši znanstveni prispevki so bili med drugim na področju zakonitosti delovanja uprave, ustavnosodnega varstva človekovih pravic, pravnega varstva osebnih podatkov in okolja.