Poljubne povezave

Janša žuga z zapiranjem javnega življenja in gospodarstva

R.T.
18. 10. 2021, 13.59
Posodobljeno: 18. 10. 2021, 14.01
Deli članek:

V državnem zboru je premier Janez Janša odgovarjal tudi na očitke o pretirani uporabi sile na torkovem protestu. Odgovor je speljal na povezavo protesta in porasta števila dnevnih okužb s koronavirusom.

STA
Premier Janša in njegov madžarski kolega Orban.

Koordinator stranke Levica Luka Mesec meni, da je vlada zašla iz polja legalnosti in vlada na silo. Po njegovi oceni obstaja nevarnost, da se Slovenij znajde v začaranem krogu nasilja in premierja Janeza Janšo vprašal, da bi bil »čas da greste in da gremo na volitve?«

Janša je odvrnil, da ga je ne bi bilo tukaj, če ne bi Levica in Marjan Šarec »vrgli puške v koruzo«. Sicer pa ne vidi »spirale nasilja«, pač pa »spiralo okužb«. »Od tistega slavnega protesta, 5. oktobra, Slovenija beleži najhitrejšo rast okužb v Evropi, kar predstavlja ponoven pritisk na bolniške postelje in na intenzivne oddelke.« Na tem mestu omenimo, da gre za pavšalno oceno, saj se je število dnevnih okužb začelo dvigati prejšnjo sredo, tako da so bile prejšnji teden številke podobne tistim iz sredine septembra. Kar pa se tiče »pritiska na bolniške postelje in intenzivne oddelke«, jih je bilo največ pred »tistim slavnim protestom«. 4. oktobra je bilo po podatkih Sledilnika za covid-19 v bolnišnicah 431 covidnih bolnikov, od tega 121 na intenzivnih oddelkih. V naslednjih dneh je število malenkost upadlo, danes pa je v bolnišnicah 418 covidnih bolnikov, intenzivno nego pa jih potrebuje 120.

Ob anticipaciji porasta okužb in pritiska na bolnišnice Janša tako javnosti žuga, da bo »zaradi neodgovornega obnašanja, ki ga nista povzročila policija ali vlada, ponovno prisiljeni uvajati ukrepe, ki ne bodo PCT ukrepi, ampak ukrepi, ki bodo ponovno zapirali javno življenje in gospodarstvo.«

Po drugi strani, kadar je govora o okrevanju gospodarstva, si vedno zasluge pripiše vlada.