Mojstrovina Kousa na gostovanju pri Tottenhamu

G.G.
30. 9. 2021, 22.54
Posodobljeno: 30. 9. 2021, 23.01

Mura je odigrala najtežjo tekmo v Konferenčni ligi. Proti Tottenhamu je izgubila s 5:1.

Mojsrski zadetek Žige Kousa.

V Londonu se je pomerila proti ranjenemu Tottenhamu, ki je v domačem prvenstvu v zadnji tekmi izgubil proti Arsenalu, najhujšemu mestnemu rivalu. Po pričakovanju je zmagalo moštvo, ki ga prvo leto vodi trener Nuno Espirito Santo.

Angleži so hitro povedli. V prvih desetih minutah sta zadela Dele Alli in Giovani Lo Celso. Za Muro je edini zadetek dosegel Žiga Kous. Po kotu Mure je v 53. minuti Kous z roba kazenskega prostora sprožil volej in vratar Tottenhama je žogo lahko pospremil le še s pogledom. Muraši so zaigrali bolje, v igro pa je stopil ostrostrelec Harry Kane in s tremi zadetki zapečatil usodo Mure na Wembleyu.