Prekinjen niz zmag

T.L./STA
17. 12. 2018, 07.30
Posodobljeno: 17. 12. 2018, 07.44

Dončić je znova pripravil izvrstno predstavo, ki pa ni zadoščala za zmago njegove ekipe proti Sacramento Kings.

Luka Dončić

Ekipa Dallas Mavericks je v severnoameriški košarkarski ligi NBA s 113:120 izgubila z moštvom Sacramento Kings, s tem pa se je končal niz enajstih zaporednih domačih zmag Dallasa. Slovenski najstnik Luka Dončić je bil znova prvi strelec domače zasedbe z 28 točkami, devetimi podajami, šestimi skoki in eno ukradeno žogo, pet pa jih je tudi izgubil. Tako kot Dončić sta po 28 točk zadela tudi v dresu gostov Buddy Hield in De'Aaron Fox

Izbor Dončićevih umetnij si lahko ogledate v spodnjem posnetku, je bil pa Dončić za nasprotnike večkrat neustavljiv, kar je z akcijami napovedal že v začetnih minutah tekme. Začetek je bil namreč "ognjen", med drugim so ga med prodorom pod koš igralci nasprotne ekipe nepravilno zaustavili, tako da je Dončić priletel v nosilec koša, še pred tem pa je njegova žoga končala v košu.

Ekipa Miami Het je na gostovanju premagala New Orleans Pelicans s 102:96, slovenskega košarkarja Gorana Dragića pa zaradi poškodbe znova ni bilo v postavi gostiteljev.