Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 03.08.2014 20:11:06

Mura premočna za Udinese

Grega Wernig
Devetdeset let od ustanovitve prve Mure so v Murski Soboti praznovali tudi z mednarodno prijateljsko tekmo, Prekmurje je obiskal Udinese.
Pred devetdesetimi leti je bil v Murski Soboti ustanovljen klub, ki je šel v zgodovini skozi marsikaj lepega, a tudi marsikaj grenkega. Nazadnje pred enim letom, ko je klavrn konec doživel projekt Mura 05, toda v Fazaneriji se še naprej brca žoga, v novi sezoni bomo tam spremljali tretjeligaški nogomet. Ne glede na vse so se pri Nogometni šoli Mura, kot se klub zdaj uradno imenuje, spomnili na leto, ko je bila ustanovljena prva Mura, v čast temu dogodku so v Mursko Soboto pripeljali tudi Udinese.

Žal član serie A v Prekmurje ni pripotoval v najmočnejši zasedbi, na pot so odšli mladinci. Ti so se dobro upirali, toda na koncu vseeno izgubili. V 24. minuti so sicer povedli, ko je zadel Leandro. Pet minut kasneje je izenačil Luka Ciglarič, isti igralec je dve minuti po začetku drugega polčasa postavil končni izid. Mura je tako slavila z 2:1 in si še dodatno okrepila samozavest pred začetkom nove sezone.