Sodnik zavrnil tožbo proti Stevenu Tylerju

Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Bo igral? Navijači Dallasa v skrbeh zaradi ...

0 02.03.2024 20:11:20

Sip Šempeter zadnji polfinalist

arhiv Ekipe
V četrtfinalu ženskega odbojkarskega državnega prvenstva ni bilo presenečenj. V polfinale so se uvrstile najboljše štiri ekipe rednega dela, koz zadnjemu je to uspelo Sip Šempetru, ki je Luko Koper ugnal po treh tekmah, odločilno je dobil s 3:0.

Varovanke Bena Božiča so pred tednom presenetljivo izgubile prvo tekmo v domači dvorani, a že na drugi napovedale, da so imele v domači dvorani le slab dan. Tokrat so samo potrdile, da so boljša ekipa od Koprčank, čeprav so v prvem nizu imele nekaj težav.

Domači navijači so se pri izidu 11:16 ustrašili, da se ponavlja zgodba s prve tekme, do izida 17:23 bojazen ni izginila, toda nato gostje do konca niza niso dobile niti točke. Niso našle pravega orožja na servise Anastazije Žnidar, Darja Eržen je z blokom domačim zagotovila zaključno žogo, ki jo je izkoristila Urša Sevčnikar.

Kriza Primork se je nadaljevala v drugem nizu, ko so osvojile vsega 13 točk, v tretjem pa so prišle k sebi in spet že zanesljivo vodile. A po vodstvu z 18:12 se jim je spet ustavilo, domače so s šestimi zaporednimi točkami izenačile, po izidu 19:19 pa osvojile še štiri točke in zmagovalec je bil odločen.

Sip Šempeter se bo v polfinalu meril s Calcitom Volleyjem, drugi par pa sestavljata Nova KBM Branik in Gen-I Volley.

SIP ŠEMPETER - LUKA KOPER 3:0 (23, 13, 21)
(SIP Šempeter se je z izidom 2:1 v zmagah uvrstil v polfinale)
* Dvorana OŠ Šempeter, gledalcev 180, sodnika: Markelj, Kern.
* SIP Šempeter: Božič 1, I. Koren, Lebič 5 (1 as, 1 blok)), Puckmeister, Jelen, Bavdaž, Anas. Žnidar 13 (1 as), Bulc 11 (2 asa), Ana Žnidar, Kogelnik 6 (1 blok), Sevčnikar 7 (5 blokov), Eržen 16 (2 asa, 2 bloka), Kadunc, Krajnc 1.
* Luka Koper: Đukić 7, Raič 2 (2 bloka), Debernardi, P. Marušič 5, Trobec 1, Dakič, Maksić, Lenart 3 (3 ase), Š. Marušič 1 (1 as), Vovk 17 (2 asa, 4 bloke), Lazar, Horolska 7 (1 as, 3 bloke).

Značke: odbojka, dp, sip-šempeter