Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 16.12.2017 08:44:48

Zmaga za Miami, Goran DRAGIĆ pa nič kaj ni SIJAL!

Miami Heat je vpisal še 14 zmago v severnoameriški košarkarski ligi NBA. Vročica s Floride je v gosteh premagala Charlotte Hornets s 104:98. Slovenski kapetan Goran Dragić ni imel najboljše predstave, dosegel je zgolj osem točk, ob metu iz igre 2:10, zgrešil je tudi vse tri poskuse v metih za tri točke.

Zato pa je slovenski športnik leta, ki je slovensko reprezentanco letos popeljal do naslova evropskih prvakov, svojemu moštvu iz Miamija pomagal s sedmimi podajami, tremi skoki, dvema blokadama in ukradeno žogo. Zadel je tudi vse štiri proste mete, tudi poslednja dva na tekmi devet sekund pred koncem, s katerim je postavil končni izid.

Največ točk sta v vrsti Miamija dosegla rezervista Tyler Johnson in Wayne Ellington, ki sta vsak vpisala po 16 točk. Pri domači ekipi pa je bil v ospredju Kemba Walker s 25 točkami. Walker si je v prvem polčasu poškodoval zapestje, a se je vrnil v drugem polčasu in igral s povitim zapestjem.

Miami je s 50-odstotnim izkupičkom, ima 14 zmag in 14 porazov, skočil na deveto mesto v razvrstitvi vzhodne konference lige NBA. Enak izkupiček ima tudi Philadelphia. Miami je vpisal še 24. zmago na zadnjih 30 tekmah s Charlotte.

Košarkarji s Floride bodo v soboto gostili Los Angeles Clippers.