Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 23.10.2017 21:09:25

Petrol Olimpija se je namučila s Polzelo

Košarkarji Petrola Olimpije so v tekmi 3. kroga lige Nova KBM premagali Hopse Polzelo s 80:75 (21:24, 34:48, 60:65).

Košarkarji Petrola Olimpije in Hopsov so danes dokončali drugi krog državnega prvenstva. Po zmagi v prvem krogu proti Krki s 96:74 Ljubljančani so tudi tokrat prišli do polnega izkupička, vendar z veliko težavami, saj so zaostajali skorajda vso tekmo.

Potem ko so v zadnjih tekmah v različnih ligah večkrat ostali praznih rok tik ob koncu, so Ljubljančani tokrat poskrbeli za obraten scenarij. Zaostajali so večji del tekme , saj so gostje povedli z 18:17 in vodili do 69:68 pet minut pred koncem, niso pa znali dobre predstave 25 minut končati še v zadnjih petih.

Domači so zaostajali že za 16 točk, a se je prednost Hopsov stopila ob koncu tretje četrtine, ko so domači prišli na 60:60, ter v četrti. Pred koncem je odgovornost prevzel Devin Oliver, poskrbel za 74:69, potem pa je trojko zadel še Jan Špan. Po zaostanku 77:71 pa so se gostje predali in trdo prigarana zmaga je ostala košarkarjem Olimpije.

Pri zmagovalcih je največ točk dosegel Jordan Morgan, 20, pri poražencih pa 15 Sebastjan Borše.

V zgoščenem ritmu tekem, do konca oktobra bodo igrali še štiri, naslednji obračun zmaje čaka že v sredo, ko bodo v Fibini ligi prvakov gostili nemški Bayreuth, naslednja domača tekma bo gostovanje v Laškem 27. oktobra. Hopsi bodo 28. oktobra gostili Rogaško.

Petrol Olimpija - Hopsi Polzela 80:75 (21:24, 34:48, 60:65)
Dvorana Stožice, gledalcev 250, sodniki: Smrekar (Nova Gorica), Grbić (Ljubljana), Mlakar (Škofja Loka).
* Petrol Olimpija: Kastrati 6 (2:2), Radulović 5 (1:2), Oliver 13 (3:4), Špan 9 (2:4), Bubnić 5 (1:2), Badžim 3 (1:2), Morgan 20 (6:8), Lorbek 7 (2:2), Hrovat 12 (3:3).
* Hopsi Polzela: Collins 2 (2:2), Rogelja 9, Držić 10 (3:4), Bukovič 3, Čup 13 (1:4), Borše 15, Dragan 2, Rotar 8 (3:4), Vasilić 13 (3:4).
* Prosti meti: Petrol Olimpija 21:19, Hopsi Polzela 10:15.
* Met za tri točke: Petrol Olimpija 3:14 (Špan, Lorbek, Hrovat), Hopsi Polzela 9:27 (Rogelja 3, Borše 3, Rotar, Držić, Bukovič).
* Osebne napake: Petrol Olimpija 19, Hopsi Polzela 30.