Maribor napadal in napadal in tudi zadel za prvo točko

G.G.
13. 9. 2017, 22.39
Posodobljeno: 13. 9. 2017, 22.50

Nogometaši Maribora so v 1. krogu lige prvakov igrali neodločeno 1:1 (0:0) proti moskovskemu Spartaku.

Grega Wernig
Damjan Bohar je odigral na zelo visokem nivoju.

Maribor je prvo tekmo v ligi prvakov odigral zelo dobro. V prvih petnajstih minutah so si priigrali kar nekaj priložnosti, a niso zadeli. Nogometaši Spartaka so v drugi polovici prvega polčasa imeli več žogo v svojih nogah, niso pa resneje ogrozili vrata Damirja Handanovića

Tudi v drugem delu je Maribor kazal dobro kombinatoriko, s katero so odpirali obramo ruskega prvaka. Po daljši akciji pa je za Ruse v 60. minuti zadel Aleksandr Samedov. Slovenski prvak je prestavil še višje. Zaigrali so še bolj agresivno in nizali priložnosti. Najprej je Damjan Bohar z glavo zadel vratnico, v 85. minuti pa s prefinjenim strelom tudi levi del mreže, ki je Rebrov ni uspel obraniti.

Izbrance Darka Milaniča, ki je bil ponosen na svoje varovance, čaka naslednja tekma 26. septembra, ko bodo gostovali v Sevilli.