irving-doncic Ekipa24.si

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 14.03.2017 21:14:15

Prvaki iz Domžal vendarle v ligi za prvaka

Košarkarji Helios Suns so v zadnjem, 22. krogu lige Nova KBM za prvaka premagali Portorož z 78:58 (17:9, 41:32, 64:34).

Aktualni državni prvaki iz Domžal so si šele v zadnjem krogu rednega dela zagotovili udeležbo v ligi Nova KBM za prvaka in s tem možnost ubranitve naslova. Pred domačimi gledalci so ugnali zadnjeuvrščeni Portorož z 78:58.

Za šestindvajseto državno lovoriko se bodo od 22. marca do konca aprila merili Krka, Union Olimpija, Zlatorog, Hopsi Polzela, Rogaška in Helios Suns. Skupino za prvaka bodo vsi začeli z ničle, po desetih krogih pa bodo najboljše štiri ekipe napredovale v polfinale, ki se bo igral na dve zmagi.

Medtem ko so se Domžalčani danes otresli skrbi okoli prvoligaškega statusa, pa je Portorož več ali manj že na poti v 2. SKL. Zaradi krčenja lige Nova KBM na deset moštev bodo letos izpadle tri ekipe, Portorož pa bo v ligo za obstanek prenesel le eno zmago. Za tretjim mestom v skupini za obstanek, ki pomeni ohranitev prvoligaškega statusa, bo že v startu zaostajal pet zmag.

Vprašanja o zmagovalcu tokrat v Domžalah ni bilo. Razlika v kakovosti je bila tolikšna, da je lahko domači strateg Dejan Čikić celo malce eksperimentiral s postavo in v določenih delih tekme na igrišče postavil tudi štiri mladince naenkrat. Vsega je bila konec v tretji četrtini, v kateri so gostje potrebovali skoraj osem minut za prvi koš, skupaj dosegli dve točki in si nabrali 30 točk zaostanka.

Helios Suns - Portorož z 78:58 (17:9, 41:32, 64:34)
* Športna dvorana, gledalcev 300, sodniki: Poljanšek (Hraše), Česen (Kranj), Savić (Ljubljana).
* Helios Suns: Močnik 5, Kyzlink 19, Bratec 3, Segarić 13 (3:4), Vesel 4 (0:2), Gorjanc 8 (1:2), Remekun 6 (4:4), Klavžar 2, Atanacković 5 (1:4), Bolčina 6 (2:2), Vončina 7.
* Portorož: Škerbec 8 (4:6), Borse 10, Cvetičanin 3, Katonar 17 (5:5), Radanovič 16 (1:2), Jovanovič 4.
* Prosti meti: Helios Suns 11:18, Portorož 10:13.
* Met za tri točke: Helios Suns 9:25 (Kyzlink 3, Segarić 2, Vončina, Gorjanc, Bratec, Močnik), Portorož 6:22 (Borse 2, Katonar 2, Radanovič, Cvetičanin).
* Osebne napake: Helios Suns 20, Portorož 22.