Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 19.05.2017 15:47:24

Kajakašem na Portugalskem že trije finali

V portugalskem Montemor-O-Velhu so v sezono svetovnega pokala krenili tudi kajakaši in kanuisti na mirnih vodah. Prvi dan so si Slovenci že priveslali tri finalne nastope - Špela Ponomarenko Janić in Anja Osterman na 500-metrski razdalji, Jošt Zakrajšek pa na 1000 metrov.

Četrtouvrščena z zadnjih olimpijskih iger v Rio de Janeiru, Ponomarenko Janićeva, je morala v predtekmovanju priznati premoč le Caitlin Ryan iz Nove Zelandije. Ostermanova pa je bila s četrtim mestom v predtekmovanju za mesto prekratka za neposredno uvrstitev v finale, a jo je nato suvereno potrdila z zmago v repasažu.

V moški konkurenci je Zakrajšek slavil v svoji skupini, v finalu B pa bo nastopil Simon Blaževič, ki je bil v predtekmovanju peti, v repasažu pa po ostrem boju četrti in mesto za finalom. A tekmovalce od drugega do četrtega mesta je ločila manj kot sekunda.

Kvalifikacije se bodo nadaljevale ob 18. uri.